Що треба знати про коронавірус?
Постанова МОЗ України від 22.08. 2020р.
Пам'ятки про COVID-19 "Небезпека - коронавірус"
Алгоритм дій педагогів дошкільного навчального закладу ясел-садку «Барвінок-100» на час роботи в умовах карантину
1. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі, на ігровому майданчику (при наявності дощу у павільоні) після проведення медичною сестрою термометрії дитини та батьків, або осіб, які їх замінюють. 2. Педагогічні працівники повинні:
· носити респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Заміна маски повинна відбуватися кожні три години згідно встановленого в ЗДО маркування;
· регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування інших приміщень ЗДО, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
· утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
· самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.
3. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) мають проводитися в ігровій формі та за особистим прикладом працівників дошкільного закладу.
4. На період карантину забороняється:
· використання багаторазових (тканинних) рушників;
· використання м'яких іграшок;
· використання килимів з довгим ворсом;
· перебування у вуличному взутті всередині приміщень;
· проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).
5. На період карантину рекомендується:
· проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
· надавати пріоритет руханкам, іграм, що проводяться на відкритому повітрі;
· переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;
· обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
· обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
· обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);
· забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
6. Організувати навчання вихованців дошкільного закладу в ігровій формі методам захисту в умовах поширення вірусних інфекцій та методам самооцінки і контролю стану і рівня власного здоров’я з врахуванням вікових особливостей сприйняття інформації.
7. Необхідно забезпечити максимальну ізоляцію групи з метою мінімізації контактів, дотримуватися встановленої в ЗДО маршрутизації, користуватися окремим виходом.
8. Інформувати батьків про заборону відвідування дітьми з підозрою на ГРВІ закладу дошкільної освіти.
9. Посилили контроль за дотриманням режиму миття рук. Забезпечити миття рук не менше 6-8 разів на день. Щоденно проводити п’ятихвилинки «Чисті руки» з вихованцями. Вчити дітей не торкатися брудними руками очей, носа чи рота.
10. Доступ сторонніх осіб у групове приміщення забороняється. В груповому приміщенні можуть знаходитися вихователі групи, помічник вихователя, сестра медична старша, вихователь-методист та завідувач.
11. Вихователі повинні проводити серед батьків профілактично-роз’яснювальну роботу з питань, пов’язаних з профілактикою коронавірусної хвороби (COVID-19), грипу та ГРВІ, приділяючи особливу увагу здоров’ю дітей шляхом розміщення відповідних матеріалів на сайті ЗДО та батьківських групах у форматі Viber.
12. За необхідністю батьківські збори проводити у форматі онлайн.
13. Забезпечити дотримання температурного режиму через чітке дотримання режиму провітрювання в групових приміщеннях.
14. Посилити контроль за організацією питного режиму.
15. У випадку підозри на коронавірусну хворобу (COVID-19) повідомити сестру медичну старшу або представника адміністрації, забезпечити ізоляцію вихованця до приїзду бригади медиків.
ІНФОРМАЦІЯ
щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)
!!! Карантин в Україні не закінчився, а тільки послабився.
!!! Батьки повинні дотримуватись вимог, щодо перебування дитини у закладі дошкільної освіти на період карантину.
Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року №298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).
1. На період карантину в закладі дошкільної освіти проводять температурний скринінг дітей на вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.
Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань:
- при проведенні початкового температурного скринінгу - не допускаються до відвідування;
- при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків.
2. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі( на ігровому майданчику групи) до 8.00 години ранку. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так. щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено. В будівлю закладу батьки не допускаються. 3.Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
ЗАХОДИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ЗМЕНШИТИ ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
5 РЕЧЕЙ ПРО КОРОНАВІРУС, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ – МОН ТА МОЗ ДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ
5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні, 12 березня 2020 року.
“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.
ЩО РОБИТИ:
- попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
- нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
- попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
- просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
- посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
- важливо уникати місць масового скупчення людей
ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.
ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.
ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?
- мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
- під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
- не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
- не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження
ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.
П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.
Нагадуємо, що з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 11 березня 2020 року.
ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО COVID-19, НАВЧИТИ ЇЇ ВЕСЕЛО МИТИ РУКИ ТА ПРАВИЛЬНО ВІДПОЧИВАТИ — ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ВІД МОН ТА ЮНІСЕФ УКРАЇНА