Старосалтівський ЗДО ”Барвінок-100”, Старий Салтів
Чугуївського району Харківської області

Правила прийому до ЗДО

Електронна реєстрація дітей в дошкільні навчальні заклади


Інструкція для батьків (електронна реєстрація дітей до ЗДО)

Прийом дітей до  закладу дошкільної освіти здійснює керівник ЗДО протягом календарного року(в ясельні групи - протягом літа) на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Групи у дошкільному  закладі комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:

 • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
 • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
 • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Для зарахування дитини до  закладу дошкільної освіти  я/с «Барвінок-100» необхідні наступні документи:

 1. Заява батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу.
 2. Медична довідка дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (форма №26).
 3. При наявності пільг - документи, що їх підтверджують.
 4. Батькам необхідно мати паспорт і свідоцтво про народження дитини.

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей

 • Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна.
 • Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
 • Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
 • Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
 • Лице повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.
 • Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.

 

Плата за харчування дитини в закладі дошкільної освіти

Розмір плати за харчування дітей у ЗДО установлюють за поданням закладів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) власності та мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім’ї та режиму роботи закладу. Така норма передбачена п. 2.2 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.02 р. № 667 (далі – Порядок № 667).

Вартість харчування однієї дитини на день розраховує або централізована бухгалтерія, відповідно до норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.04 р. № 1591, та цін на продукти. Обчислюється даний показник шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування в грамах (брутто) для однієї дитини (з урахуванням її віку та кратності харчування) на середню ціну,що діє у цій місцевості на момент складання кошторису.

Після подання таких розрахунків відділом освіти органи місцевого самоврядування визначають розмір батьківської плати та видають розпорядження (рішення) про встановлення вказаної плати.

Пунктом 2.9 Порядку №667 визначено, що батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала навчальний заклад ( у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

Пільги на харчування

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженогонаказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями тощо.

Пунктом 2.10 Порядку №667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (із змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

На підставі Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженогонаказом МОН від 21.11.2002 р. № 667, пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

Діти ЧАЕС; Харчування безкоштовне

Посвідчення дитини (ЧАЕС) - 2 шт. (копії)

Свідоцтво про народження дитини - 2 шт. (копії)

Посвідчення батьків (ЧАЕС) - 2 шт. (копії)

Паспорта батьків (ЧАЕС) - 2 шт. (с.1,2,11) (копії)

Довідка з ЖЕК (форма № 3) - 2 шт. (оригінал + копія)

Діти з малозабезпечених сімей; Харчування безкоштовне

Довідка з Управління праці та соціального захисту населення - 1 шт. (оригінал).   Поновлюється 1 раз на півроку

Свідоцтво   про народження дитини - 1 шт. (копія)

Довідка з ЖЕК (форма № 3) - 1 шт. (оригінал)

Діти-сироти (опікуни); Харчування безкоштовне

•          Свідоцтво про народження дитини - 1 шт.(копія)

•          Рішення суду про опікунство - 1 шт. (копія)

Діти з багатодітних сімей    Оплата за харчування 50 %

Свідоцтва про народження всіх дітей - по 1 шт. (копія)

Посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт. (копія)

Довідка форма № 3 - 1 шт. (оригінал)

Для одиноких матерів Законом пільги не передбачені!!!

 

  Про організацію харчування дітей в закладах дошкільної освіти Старосалтівської селищної ради на 2022 рік.  Рішення №2094              

 

                                                                                                  

Готуємося до садочка

                                                              Чи потрібен дитячий садок дитині?                             

Питанням про дитячий садок, безумовно, належить «пальма першості» серед всіх питань по психології дошкільного віку. І це не випадково. Тема ця складна, оскільки від рішення віддавати або не віддавати дитину в дитячий сад залежить і загальний побут сім'ї, і емоційний стан всіх її членів, і самооцінка батьків, і мільйон інших важливих для сім'ї проблем. 

Психологічна сторона проблеми визначається необхідністю адаптуватися до змін, що відбуваються. Це важко і для дитини, і для її батьків. 

Останнім часом у нашому суспільстві відбулися разючі зміни в підходах до виховання дітей. Зокрема, це відбилося на ставленні до ролі дошкільних освітніх установ в житті дитини. Радянські часи з їхніми вимогами поголовної «уніфікації» і «колективізації», вимогою «жертвувати особистим на догоду громадському» і т.п. відійшли в минуле. Держава більше не проводить пропаганду суспільного виховання, у всіх є право вибору форм і методів взаємодії зі своїми дітьми. І все більше батьків задаються питанням: чи необхідний взагалі садок для дитини? Чи є реальні переваги від відвідування садка, перш за все для самої дитини? Яке співвідношення плюсів і мінусів у ранньому прилученні дитини до соціуму. 

Чи потрібен дитячий садок дитині?

Вважається, що діти, які відвідували дошкільні установи, краще адаптуються в школі, простіше встановлюють соціальні контакти. У них накопичується досвід взаємин з однолітками, і при вступі до школи вони можуть на нього спиратися. Ось чому батьки, чиї діти зазнають труднощів у спілкуванні з однолітками, часто сподіваються на садок як на засіб вирішити цю проблему, сподіваючись на те, що відвідування його автоматично забезпечить дітям кращу адаптацію. У цій переоцінці можливостей дитячого садка і полягає помилка. 

За статистикою, дітей, які вдало адаптувалися у садку, не так багато - біля третини. Більша частина дітей відчуває різного роду труднощі адаптації. Серед них діти, для яких досвід відвідин дитячого саду став причиною хронічних страхів, тривожності. Таких дітей теж біля третини.

 

Від чого залежить успіх психологічної адаптації дитини?

Безумовно, від її індивідуальних особливостей і від багатьох інших факторів. Але першим і головним серед них є психологічна готовність дитини до відриву від матері і сім'ї, адже саме розрив звичних зв'язків і необхідність будувати нові відносини з дітьми та дорослими поза сім'єю становлять найбільшу складність для дитини. Перехід на новий рівень взаємин з найближчим оточенням є основним змістом кризи адаптації до дитячого садка. 

Дитині, яка звикла бути в центрі уваги дорослих, доведеться звикнути до того, що вона всього лише «одна із ...», що тепер для задоволення своїх потреб їй потрібно боротися, докладаючи до цього всі свої сили. Все це зовсім не схоже на ситуацію в сім'ї, де потреби малюка стояли на першому місці і задовольнялися батьками майже автоматично.

Ось чому дитячий сад - це не «ліки» від сором'язливості, як думають деякі батьки, а швидше випробування на психологічну «зрілість», на готовність до досвіду самостійного життя - подолання труднощів, побудови відносин з іншими людьми . Вступ до дитячого садку багато в чому нагадує навчання плаванню шляхом «кидання у воду». 

Для того щоб відповісти на запитання, чи необхідний садок дитині, варто визначити основні його плюси. Що хорошого може дати дитині садок в порівнянні з вихованням в родині? В основному це досвід спілкування з дітьми в колективі плюс психологічна підготовка до школи. Хоча варто відразу обмовитися, що процес придбання цього досвіду самостійного спілкування може бути далеко не завжди приємним і безболісним для дитини, та й для батьків, які за неї хвилюються. 

Проте досвід показує, що, віддаючи дитину в дитячий садок, батьки найчастіше керуються своїми власними інтересами (роботою, іншими сімейними обставинами), а не віковими та індивідуальними особливостями дитини. Внаслідок цього, типова помилка батьків полягає в занадто ранньому і різкому відриві дитини від сім'ї і від будинку, коли психологічна готовність до цього ще не сформувалася. У цьому випадку адаптація до дитячого садка відбувається дуже болісно. Іноді дитину з дитячого саду доводиться забирати. 

То ж давайте визначимося, що ж таке психологічна готовність дитини до відвідування дитячого саду і що лежить в її основі?

 

Ознаки психологічної готовності  дитини до садка          

• інтерес дитини до ігор і взаємодії з іншими дітьми; 

• відсутність негативної реакції на відсутність матері; 

• готовність дитини до спілкування з іншими дорослими, крім близьких родичів; 

• відсутність виражених страхів і тривоги в новій ситуації,; 

                           • дитина «хоче в садок», якщо її запитати.

 

Як підготувати дитину до дитячого садка?

1.Переконайтеся у власній  впевненості, що дитячий садок необхідний для вашої сім'ї саме зараз. Дитина добре відчуває, коли батьки сумніваються в доцільності "садівського" виховання. Будь-які ваші коливання вона використовує для того, щоб чинити опір розлученню з батьками. Легше і швидше звикаються діти батьків у яких немає альтернативи дитячому саду.

2. Розкажіть дитині, що таке дитячий сад, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб маля пішло в дитячий садок. Наприклад: «Дитячий садок це такий красивий будинок, куди мами й тата приводять своїх малят. Я хочу, щоб ти познайомився і подружився з іншими дітьми і дорослими. У садку все пристосовано для дітей. Там маленькі столики і стільчики, маленькі ліжечка, маленькі раковини для вмивання, маленькі шафи, багато цікавих іграшок. Ти все зможеш розглянути, доторкнутись, пограти з цими речами. У садку діти їдять, гуляють, грають. Я дуже хочу піти на роботу, мені це цікаво. І я дуже хочу, щоб ти пішов в дитячий садок, щоб тобі теж було цікаво. Вранці я відведу тебе в садок, а увечері заберу. Ти мені розповіси, що у тебе було там цікавого, а я розповім тобі, що у мене цікавого на роботі. Багато мам і тат хотіли б відправити до цього садка своїх дітей, але беруть туди не всих. Тобі пощастило, восени я почну водити тебе туди. Але нам потрібно підготуватися до цього. Купити всі необхідні речі, приготувати "радісну коробку", вивчити ім’я вихователів і правила дитячого садка.

3. Проходячи біля дитячого садка, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощатило — восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і близьким у присутності маляти про свій успіх, говоріть, що пишаєтись своєю дитиною, адже її прийняли в дитячий садок.

4. Розкажіть дитині про режим дитячого садку: що, як і в якій послідовності, вона робитиме. Чим детальніше буде ваша розповідь і чим частіше ви її повторюватимете, тим спокійніше і упевненіше відчуватиме себе ваше дитя, коли піде в садок. Запитуйте у маляти, запам'ятав він, що робитиме після прогулянки, куди складати свої речі, хто йому допомагатиме роздягатися, що він робитиме після обіду. Питаннями такого роду ви зможете проконтролювати, чи добре дитина запам'ятала послідовність подій. Маля лякає невідомість. Коли дитя бачить, що очікувана подія відбувається, як і було обіцяно, він відчуває себе упевненіше.

5. Побалакайте з дитиної про можливі труднощі, до кого вона може звернутися за допомогою, як вона це зможе зробити, Наприклад: "Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи: "Я хочу пити", і Ганна Миколаївна наллє тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це». Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на першу вимогу і так, як вона хоче. Поясніть, що в групі багато дітей і інколи їй доведеться почекати своїй черги. Ви можете сказати маляті: "Вихователь не зможе одягнути відразу всіх дітей, тобі доведеться трохи почекати». Спробуйте програти всі ці ситуації з дитиною вдома. Наприклад, ви — вихователь, а ведмежа, за якого вам теж доведеться говорити, просить пити.

6. Приготуйте разом з дитиною «радісну коробку», складаючи туди недорогі речі. Це можуть бути невеличкі іграшки, привабливі для вашої дитини і вже точно будуть радувати інших дітей, коробочки з вкладеними в них забавними предметами: красиві паперові серветки або латочки з тканини, приємні на дотик; книжки з малюнками. Можливо, ви вмієте складати орігамі, тоді сміливо відправляйте в «радісну коробку» паперового журавля або собачку. За літо ви наповните коробку. Тоді восени вранці вам простіше буде відправляти дитину в дитячий садок: з іграшкою веселіше йти і простіше зав'язати стосунки з іншими дітьми.

7. Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не віднімати іграшки; пропонувати свої іграшки, робити послуги іншим дітям.

8. Дитя звикне тим швидше, чим з великою кількістю дітей і дорослих зможе побудувати стосунки. Допоможіть йому в цьому. Познайомтеся з іншими батьками і їх дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашої дитини по імені. 

9. Чи знаєте ви, що чим краще будуть ваші стосунки з вихователями та іншими батьками і їх дітьми, тим простіше буде звикнути вашій дитині.

10. Будьте поблажливі і терпимі до інших. Досконалих людей немає. Проте, прояснювати ситуацію, що турбує вас, необхідно. Робіть це в м'якій формі або через фахівців. У присутності дитини уникайте критичних зауважень в адресу дитячого садку і його співробітників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садом.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДИТИНИ,  ЯКА ВІДВІДУВАТИМЕ ДИТЯЧИЙ САДОК

1. Проконсультуйтеся у психолога з питання адаптації дитини до дошкільної установи. 

2. Бажано, щоб початок відвідування дитячого садка не збігався з кризовим віком. 

3. Відправляйте до дитячого садка лише здорову дитину. 

4. Заздалегідь дізнайтеся у дільничного лікаря, який етап адаптації може бути у дитини і своєчасно дотримайтесь всіх застережних заходів у разі незадовільного прогнозу. 

5. Тренуйте від самого народження систему адаптаційних механізмів у дитини, привчайте її до ситуацій, в яких слід змінювати форму поведінки. 

6. Заздалегідь дізнайтеся про всі нові моменти в розкладі дня садка і введіть їх у домашній розпорядок дня. 

7. Не допускайте обговорення у присутності дитині проблем, які пов’язані з дитячим садком. 

8. Плануйте свій час так, щоб першого місяця відвідування дитячого садка у Вас була можливість не залишати дитину на цілий день.

9. Якомога раніше познайомте дитину з дітьми та вихователями групи, в яку вона незабаром прийде. 

10. Учіть дитину вдома всіх необхідних навичок самообслуговування. 

11. Наголошуйте, що Ваша дитина, дорога Вам і ви її любите. 

 

                                                                     

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Логін: *

Пароль: *